IMG_9318.jpg

Vizītkarte LATVIETIS

Krišjāņa Valdemāra vizītkarte pie durvīm, ar apliecinājumu, ka viņš ir latvietis, mums šodien var

likties tikai kā sīka epizode. Bet patiesībā tai ir liela nozīme. Bijaradies drošs vīrs, kas, arī paceldamies zinību augstumos, gribēja palikt latvietis. Latviešu tautas nelaime bija tā, ka viņai neradās sava vadošā intelliģence; bet izglītotie parasti pārvācojās. No šā brīža nu bija vilkta robeža. Valdemārs ir latviešu intilliģences nodibinātājs. Pirmam Tērbatas pulciņam vēlāk sekoja otrs pulciņš, kurā vadoņa loma bija Kronvaldu Atim. Kronvalda aizraujošās runas, dzejnieku Ausekļa un Pumpura jūsmīgās dziesmas nesa tautiskās atmodas jūsmu visās sirdīs. No Krišjāņa Valdemāra pulciņa izauga latviešu tautiskās atmodas kustība.

 

KR. VALDEMĀRA RAKSTU IZLASE // KĀRĻA ELIASA SAKĀRTOJUMĀ  // 1938

Latvietis IMG_3103.JPG

ZĪMOLS LATVIETIS

Zīmola vizuālā tēla radītājs ir mākslinieks Ritums Ivanovs. 2015

 

Latvietis un Latviete idejas mērķis ir popularizēt dažādus vietējos Latvijas ražotājus, amatniekus un vienkārši uzņēmīgus cilvēkus, kas darbojas un rada mūsdienīgus un kvalitatīvus produktus tepat Latvijā, apvienojot tos zem brenda zīmes Latvietis.

 

biblioK.jpg

BIBLIOKUĢIS “KRIŠJĀNIS VALDEMĀRS”

Latvji, brauciet jūriņā, krājiet zeltu pūriņā ! (Auseklis)

Bez grāmatām nav zināšanas. Kā teica Krišjānis Valdemārs: “Visvairāk vajadzīgas zināšanas; tās pievelk arī vajadzīgo kapitālu, kā magnēts pievelk dzelzi”. Grāmatām kaut kur ir jādzīvo. Un kāpēc tās nevarētu dzīvot kuģī? Kuģī, kas būvēts uz un priekš sauszemes.

 

Viedi ir Valdemāra vārdi: “Patiesi tēvija varētu lepna būt uz saviem dēliem un meitām, ja tām izdotos grāmatu krātuves drīzumā uzcelt par pamatakmeni tautas attīstībai.” Mēs taču vēlamies būt lepni un attīstīties !